Moj internet dnevnik
Rukomet
Blog
utorak, srpanj 7, 2009
U finalu EP za kadetkinje Danska je svladala Rusiju sa 24:23 (10:16).

HRVATSKA - SRBIJA 32:27 (15:16)
Dvorana: "Vlade Divac". Gledatelja: 400.
Suci: A.Konjčanin i D.Konjčanin (oba iz Bosne i Hercegovine).

HRVATSKA:
Čović 7, Beljo 3, Peti 3, Jakara, Franjić, Slišković, Vukojević 4, Tabar 3, Jukić, Dragišić 2, Kapitanović, Ježić 1, Vidak 2, Imamović 7.
Trener: Neven Hrupec.

SRBIJA:
Popović, Prijović 1, Matić 2, Lukić 2, Mitrović 2, Ribičić, Jeremić, Obradović 1, Risović 1, Lapčević 7, Georgijev 5, Vasić 2, Filipović 4, Blanuša 1..
Trener: Zoran Valdevit.
Ladinho @ 09:56 |Komentiraj | Komentari: 0
četvrtak, srpanj 2, 2009
HRVATSKA – RUMUNJSKA 29:24 (14:10)

Europsko prvenstvo U-17, Srbija
Dvorana “Vlade Divac”, 150 gledatelja

HRVATSKA: Jukić 16 obrana, Kapitanović 2 obrane, Čovic, Milić 5, Beljo 3, Peti, Jakara 1, Franjić 1, Slišković, Vukojević, Tabar 2, Dragišić 4, Jezić 6, Imamović 7
Izbornik: Neven Hrupec

RUMUNJSKA: Arghir 18 obrana, Mazarean, Varga 2, Tamas, Buscesci 1, Toma, Ciobanu 1, Apipi 6, , Pavalace 8, Sabadak, Florica 3, Bica, Ion, Florea 4
Izbornica: Maria Duca

Suci: Lescinski and Picota (obojica iz Poljske)

SEDMERCI:
HRVATSKA: 3/3
RUMUNJSKA: 6/9

ISKLJUČENJA:
HRVATSKA: 8 minuta
RUMUNJSKA: 14 minuta
Ladinho @ 08:23 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, lipanj 28, 2009
ŠVEDSKA - HRVATSKA , 32 : 30 (18:13)
Dvorana: "Vlade Divac" , Gledatelja: 400
Suci: Leščinski i Pičota (obojica iz Poljske)

ŠVEDSKA: Val 2, Blom 1, Telenmark 5, S. Helberg 1, Gran, Monte Danijelson, L. Helberg 2, Stromberg, Adler 8, Ogbomo, lina Larson 3, Klajeson 1, Lin Larson 9, Nilson.
Trener: Kami Erikson.

HRVATSKA: Razum, Čović 1, Milić 11, Beljo, Peti 1, Jakara 1, Franić 2, Vukojević 1, Tabar 5, Dragišić, Kapitanović, Ježić 1, Vidak 2, Imamović 5.
Trener: Neven Hrupec.
Ladinho @ 11:29 |Komentiraj | Komentari: 0
četvrtak, lipanj 25, 2009
Skupina A:
Rusija - Češka 35:24, Danska - Rumunjska 26:17

Skupina B:
Nizozemska - Hrvatska 35:29, Švedska - Slovačka 32:26

Skupina C:
Francuska - Makedonija 38:20, Mađarska - Litva 42:32

Skupina D:
Španjolska - Srbija 30:23, Norveška - Njemačka 33:19
Ladinho @ 22:46 |Komentiraj | Komentari: 0
U Nišu i Vrnjačkoj banji u danas počinje Evropsko prvenstvo za kadetkinje, koje traje do 5. srpnja. Natječu se najbolje djevojčice rođene 1992. godine i mlađe.


Hrvatska je u grupi B sa Slovačkom, Nizozemskom  i Švedskom, a svoju prvu utakmicu igra sa Nizozemskom danas u 18,00 sati u Vrnjačkoj Banji.

Izbornik Neven Hrupec poveo je na ovo prvenstvo slijedeće igračice: Ivana Kapitenović, Marina Razum, Antonija Jukić (golmanice),  Marina Slišković, Ana Marija Peti (lijeva krila), Tea Jakara, Lea Vukojević (desna krila), Katarina Ježić, Andrea Čović (kružne igračice), Marija Milić, Marija Vidak, Monika Beljo, Iva Tabar, Azra Imamović, Ivana Dragišić, Antea Franjić (vanjske igračice).

U ostalim grupama igraju:
Grupa "A": Rusija, Danska, Češka, Rumunjska
Grupa "C": Francuska, Mađarska, Makedonija, Litva
Grupa "D": Srbija, Španjolska, Norveška, Njemačka

Reprezentacije iz grupa "A" i "B" utakmice igraju u Vrnjačkoj banji, a "C" i "D" u Nišu.

Titulu brane mlade Francuskinje, koje su prije dvije godine naslov prvakinja osvojile u Slovačkoj.

preneseno sa www.hr-rukomet.hr
Ladinho @ 12:24 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, svibanj 29, 2009
Kokice su obranile naslov državnih prvakinja na završnici državnog prvenstva za djevojčice ( rođene 1996. i mlađe ), koja je održana od 21-24.05. 2009. godine u Labinu. Na završnicu se plasiralo 12 ekipa ( prvoplasirani iz 3 regije ), koje su podjeljene u dvije skupine i to:

Skupina "A": Podravka, Karlovac, Darda, Dalmatinka, Dugo Selo i Vinodol
Skupina "B": Zrinski, Lokomotiva, Cetinka, Opatija-Liburnija, Rudar i Kaštela.

U skupini, kokice su svladale sve protivnice i bez izgubljenog boda osvojile prvo mjesto i plasman u polufinale. Istog je učinka bila i ekipa Zrinskog, koje su bile pobjednice skupine "B". Dok su kokice u polufinalu uvjerljivo svladale Lokomotivu sa 20:13, Zrinski je protiv Vinodola izvukao tijesnu pobjedu 14:13 i potvrdio očekivanja da će s Podravkom igrati finale. Prije finalne utakmice Lokomotiva je pobijedila Vinodol 11:10 i plasirala se na 3. mjesto. Finale je opravdalo očekivanja jer su se sastale dvije najkvalitetnije ekipe u državi.Kokice nisu dozvolile nikakvo iznenađenje i od prve minute pokazuju tko je najbolji u državi u toj kategoriji. Na kraju utakmice rezultat na službenom semaforu pokazuje 19:12 za Podravku i kokice ponovo osvajaju titulu prvaka države.

Radi se o vrlo nadarenoj generaciji djevojčica koje iza sebe imaju niz zapaženih rezultata. Posebno moram istaći osvajanje velikog međunarodnog turnira u Gyoru, kao i naravno 2 osvojena prvenstva države.


Za ekipu Podravke nastupile su:(stoje) Iva Pejak, Larissa Kalaus, Ana-Marija Maljak, Antonia Oremović, Lana Dušak, Dora Kalaus, Sara Šenvald,(sjede) Martina Šimonek, Tajana Krnjak, Tea Široki, Tihana Krnjak, Annabell Telic,Tamara Vuk i Vanessa Markanović.
pom.trener Đurđica Zečević i trener Branko Krajačić.

Zaimljivost je da ekipa u svom sastavu ima 6 lijevorukih igračica i 2 para blizanki.!!!!!!!!!
Kokice imaju najboljeg igrača prvenstva; Larissu Kalaus, najboljeg golmana; Vanessu Markanović i najbolje desno krilo; Ana-Mariju Maljak.

Poredak:
 1. Podravka - Koprivnica
 2. Zrinski - Čakovec
 3. Lokomotiva - Zagreb
 4. Vinodol - N. Vinodolski
 5. Rudar - Labin
 6. Dugo Selo - Dugo Selo
 7. Dalmatinka - Ploče
 8. Opatija -Liburnija - Opatija
 9. Cetinka - Trilj
10. Karlovac - Karlovac
11. Darda - Darda
12. Kaštela - Kaštel Sućurac
preneseno sa www.hr-rukomet.hr
Ladinho @ 08:30 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, svibanj 25, 2009
Rezultati četvrtog dana prvenstva

Poluzavršnica prventva:
Pećine-Dubrava  19:19(8:9)nakon kaznenih udaraca 22:21
CO Zagreb-Hrv.Dragovoljac 26:16(15:15)

Utakmica za 11. mjesto - Cetinka - EMC Split 24:17 (9:9)
Utakmica za 9. mjesto - ZG Dubrava - Kozala 23:19 (11:7)
Utakmica za 7. mjesto - Ivančica - Osijek Elektromodul 21:20 (11:10)
Utakmica za 5. mjesto - Moslavina - Perutnina Pipo IPC 18:16 (12:7)
Utakmica za 3. mjesto - Dubrava - Hrv.Dragovoljac 24:16 (12:9)

Utakmica za 1. mjesto - CO Zagreb - Pećine   24:20 (7:10)

CO Zagreb-Žibrat, Ćosić 2, Šimac 1, Čuić, Šebetić 12, Radošević 2, Jotić, Lešnjaković, Grginović, Pajk 1, Radić 2, Roginić, Mihić 3, Pondeljak, Fratarić, Palović.
Trener:Andrija Nikolić.
Pećine-Mrakovčić 6, Šunjić 3, Lukačić 3, Štefančić 3, Klić, Stipčić 5, Rogić, Baretić, Acalinović, Matošević, Rončević, Mandekić, Baričević, Ravlić, Matej Briški, Franko Briški, Karaula.
Trener:Jerko Dika.

Najuspiješniji pojedinci prvenstva:
Najbolji igrač:Luka Šebetić (CO Zagreb)
Najbolji strijelac:Luka Šebetić (CO Zagreb)
Najbolji vratar:Raul Baretić (Pećine)

Najbolja sedmorka prvenstva:
Vratar:Raul Baretić (Pećine)
Lijevo krilo-Lovro Mihić (CO Zagreb)
Lijevi vanjski-Šime Šolić (Hrv.Dragovoljac)
Srednji vanjski-Kristijan Volar (Dubrava)
Desni vanjski-Luka Mrakovčić (Pećine)
Desno krilo-Ivan Vida (Dubrava)
Pivot-Sruk Davor (Moslavina)

Završni  poredak prvenstva:
I) RK CROATIA OSIGURANJE(Zagreb)
II) RK PEĆINE(Rijeka)
III) RK DUBRAVA(Zagreb)
IV) RK Hrvatski Dragovoljac(Dugi Rat)
V) RK Moslavina(Kutina)
VI) RK Perutnina PIPO IPC(Čakovec)
VII) RK Ivančica(Ivanec)
VIII) RK Osijek Elektromodul(Osijek)
IX) RK ZG Dubrava(Zagreb)
X) RK Kozala(Rijeka)
XI) RK Cetinka( Trilj)
XII) RK EMC Split(Split)
Ladinho @ 09:03 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, svibanj 24, 2009
Rezultati subote,23.svibnja 2009.godine.

Dvorana "Mladost" Trsat-"A" grupa:
Ivančica-ZG Dubrava   15:13(7:6),
Pećine –Moslavina 21:18(9:10),
CO Zagreb-Cetinka 30:11(16.4),
Pećine-Ivančica 29:26(13:12),
Cetinka-ZG Dubrava 25:25(13:14),
Moslavina-CO Zagreb 12.22(4:14).

Dvorana"Dinko Lukarić"Kozala-"B"grupa:
Dubrava-Kozala 18:24(7:14),
Hrv.Dragovoljac-Osijek Elektromodul 20:21(10:10),
Perutnina PIPO IPC-EMC Split 22:21(11:12),
Kozala-Hrv.Dragovoljac 22:27(11:13).
EMC Split-Dubrava 16:27(10:13),
Osijek Elektromodul-Perutnina PIPO IPC  18:19(10.10)

TABLICA "A" GRUPA
1.PEĆINE 5    4      0      1      122:108=8(2)
2.CO ZAGREB          5    4      0      1      124:  80=8(2)
3.Moslavina              5    3      0      2      111:  93=6(4)
4.Ivančica                   5     1      1     3      102:127=3(7)
5.ZG Dubrava             5     1      1     3        99:105=3(7)
6.Cetinka                     5     0      2     3        94:139=2(8)

TABLICA "B" GRUPA

1.HRV.DRAGOVOLJAC  5     4      0     1       114: 97=8(2)
2.DUBRAVA                     5     3      0     2      107:103=6(4)
3.Perutnina  PIPO IPC        5     3      0     2        96:100=6(4)
4.OSIJEK Elektromodul     5     3      0     2     107:103=6(4)
5.Kozala                              5     2      0     3     110:107=4(6)
6.EMC Split                        5     0      0     5       97:121=0(10)

RASPORED  UTAKMICA  ZA POSLJEDNJI DAN TAKMIČENJA-24.05.2009.
9.oo sati PEĆINE -DUBRAVA poluzavršnica
10.oo  sati HRV.DRAGOVOLJAC-CROATIA OSIGURANJE

11.oo     utakmica za 11.mjesto:CETINKA:EMC SPLIT
12.oo sati-utakmica za 9.mjesto.ZG DUBRAVA:KOZALA
13.oo sati-utakmica za 7.mjesto-IVANČICA:OSIJEK ELEKTROMODUL
14.oo sati-utakmica za 5.mjesto-MOSLAVINA:PERUTNINA PIPO IPC

15.oo sati-utakmica za 3.mjesto-PORAŽENI IZ POLUZAVRŠNICE
16.oo sati-utakmica za 1.mjesto-POBJEDNICI iz POLUZAVRŠNICE
17.15 sati –Proglašenje redoslijeda i podjela nagrada.Zatvaranje  prvenstva Hrvatske.
Ladinho @ 13:26 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, svibanj 23, 2009
Rezultati drugog dana:
GRUPA "A"      
DOMAĆIN - GOST REZULTAT
ZG DUBRAVA - MOSLAVINA 16-20
IVANČICA - CETINKA 22-22
PEĆINE - CROATIA OSIGURANJE 18-17
MOSLAVINA - IVANČICA 31-22
CROATIA OSIGURANJE - ZG DUBRAVA 23-22
CETINKA - PEĆINE 24-32

TABLICA GRUPA "A"
  KLUB UTAK POB NER POR G.RAZLIKA   BODOVI
1. MOSLAVINA  3 3 0 0 81 - 50 31 6
2. CO ZAGREB 3 2 0 1 72 - 57 15 4
3. PECINE 3 2 0 1 72 - 64 8 4
4. ZG DUBRAVA  3 1 0 2 61 - 65 -4 2
5. IVANČICA 3 0 1 2 61 - 85 -24 1
6. CETINKA  3 0 1 2 58 - 84 -26 1
       
 GRUPA "B"      
DUBRAVA - OSIJEK ELEKTROMODUL 22-21
KOZALA - EMC SPLIT 26-19
HRV. DRAGOVOLJAC - PERUTNINA PIPO IPC 21-17
OSIJEK ELEKTROMODUL - KOZALA 23-20
PERUTNINA PIPO IPC - DUBRAVA 18-22
EMC SPLIT - HRV. DRAGOVOLJAC 19-22

TABLICA GRUPA "B"
  KLUB UTAK POB NER POR G.RAZLIKA   BODOVI
1. HR. DRAGOV. 3 3 0 0 67 - 54 13 6
2. OSIJEK 3 2 0 1 68 - 64 4 4
3. DUBRAVA 3 2 0 1 62 - 63 -1 4
4. KOZALA 3 1 0 2 64 - 62 2 2
5. PERUT. PIPO IPC  3 1 0 2 55 - 61 -6 2
6. EMC SPLIT 3 0 0 3 60 - 72 -12 0
Ladinho @ 12:51 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, svibanj 22, 2009
Rezultati prvoga dana su slijedeći:

"A" grupa
Pećine (Rijeka):ZG Dubrava  22:23 (11:10),
Zagreb CO:Ivančica  32:17 (18:5),
Cetinka (Trilj):Moslavina (Kutina) 12:30 (4:12).

"B" grupa
Hrv.Dragovoljac (Dugi Rat):Dubrava (Zagreb) 24:18 (12:11),
Perutnina PIPO IPC:Kozala (Rijeka) 20:18 (9:11),
EMC Split:Osijek Elektromodul 22:24 (14:13).
Ladinho @ 08:08 |Komentiraj | Komentari: 0
četvrtak, svibanj 21, 2009
RK "SAN-SPORT" Čakovec je domaćin Završnice prvenstva Hrvatske za dječake rođene 1996. godine i mlađe 05-07.06.2009. godine...
Iako se još ne znaju svi sudionici ove Završnice, klub domaćin je u tijeku priprema ovog prvenstva.

Na prvenstvu će se natjecati 20 ekipa, a utakmice će se igrati u  dvorani GRADITELJSKE ŠKOLE, dvorani II. osnovne škole u Čakovcu i po potrebi u dvorana OŠ T.Goričanca MALA SUBOTICA, ...

Rok za prijave je do 25. svibnja 2009.
Ladinho @ 09:39 |Komentiraj | Komentari: 0
Pripreme kadetske reprezentacije Hrvatske počinju u Delnicama od 01.06.2009. do 12.06.2009. Dolazak pozvanih igračica je : 01.06.2009.  (ponedjeljak) u 11:00 h, mjesto okupljanja  „Hotel-Risnjak“ u Delnicama.
Povratak sa priprema je 12.06. 2009. (petak) nakon ručka oko 14:00 h.

Pozvane su slijedeće igračice:

1. IVANA KAPITANOVIĆ vratar: RK Podravka
2. MARINA RAZUM   ŽRK  Sesvete
3. ANTONIJA JUKIĆ   RK Podravka
4. MARINA SLIŠKOVIĆ lijevo krilo: ŽRK Dugo Selo
5. ANA MARIJA PETI   RK Podravka
6. TEA JAKARA desno krilo: ŽRK  Sesvete
7. LEA VUKOJEVIĆ   RK Podravka
8. KATARINA JEŽIĆ pivot: ŽRK Orijent
9. ANDREA ČOVIĆ   RK Podravka
10. MARIJA MILIĆ vanjski: ŽRK  Sesvete
11. MARIJETA VIDAK   ŽRK Tvin
12. MONIKA BELJO   RK Podravka
13. BOŽENA MALIĆ   ŽRK  Sesvete
14. IVA TABAR   ŽRK Orijent
15. AZRA IMAMOVIĆ   ŽRK Umag
16. IVANA DRAGIŠIĆ   RK Podravka
17. ANTEA FRANJIĆ   RK Podravka
18. MILA TOTO   ŽRK Orijent
  Igračice u pričuvi:    
1. JOSIPA SANADER vratar: ŽRK Kaštela
2. IVANA KOREN l.krilo RK Podravka
3. KIKA VRKLJAN   ŽRK Lokomotiva
4. DONA MALIĆ desno krilo: ŽRK Koka
5. EVA KRSTANOVIĆ pivot: ŽRK Dugo Selo
6. KRISTINA PASARIĆ vanjski: ŽRK Lokomotiva
7. SILVIJA MASNIĆ   ŽRK Sinj

    Stručno vodstvo:       
1.    Neven Hrupec, prof.         izbornik
2.    Ivan Jerković, prof.         trener
3.    Paula Glavaš        trenerica vratara
4.    Bojan Golub,prof.        kondicijski trener
5.    Bojan Strelec        fizioterapeut
Ladinho @ 09:38 |Komentiraj | Komentari: 0
Vrijedni i marljivi rukometni djelatnici rukometnog kluba "PEĆINE" su domaćini Završnog prvenstva za mlađe kadete. Nastupaju 12 momčadi koje će odigravati svoje utakmice u tri sportske dvorane: "Mladost "na Trsatu, "Dinko Lukarić" na Kozali i  "3 maj" na Kantridi.

Pravo  nastupa na završnom turniru ostvarili su slijedeći klubovi:

1.Perutnina PIPO IPC (Čakovec)
2.Zagreb Croatia osiguranje (Zagreb)
3.Medveščak (Zagreb)
4.Moslavina (Kutina)
5.Split (Split)
6.Ivančica (Ivanec)
7.Cetinka (Trilj)
8.Zagreb Dubrava (Zagreb)
9.Dubrava (Zagreb)
10.Osijek CO (Osijek)
11.Hrvatski Dragovoljac (Dugi Rat)
12.Pećine (Rijeka)

Natjecanje započinje  u četvrtak 13.oo sati,a u petak i subotu i nedjelju  9.oo sati.
Ladinho @ 09:37 |Komentiraj | Komentari: 0
Prve utakmice po skupinama počinju u četvrtak u 15,00 sati,a u petak i subotu u 09,00 sati te poslijepodne u 15,30 sati.
Završnica prvenstva igra se u nedjelju sa početkom u 09,30 sati kada se igra prvo polufinale,a nakon toga slijedi drugo polufinale te zatim utakmice za plasman.
Utakmice za 3.mjesto i finale počinju u 14,00 sati odnosno u 14,45 sati dok je proglašenje najboljih,podjela nagrada i svečano zatvaranje turnira predviđeno u 15,30 sati.

Organizator završnice prvenstva Hrvatske za djevojčice je ŽRK Rudar iz Labina.

SKUPINA „A“
1 PODRAVKA,Koprivnica
2 DALMATINKA, Ploče
3 DARDA, Darda
4 KARLOVAC, Karlovac
5 DUGO SELO 55, D. Selo
6 VINODOL, N. Vinodolski
   
SKUPINA „B“
1 ZRINSKI, Čakovec
2 LOKOMOTIVA, Zagreb
3 CETINKA, Trilj
4 OPATIJA-LIBURNIJA, Opatija
5 RUDAR, Labin
6 KAŠTELA, K. Sućurac
Ladinho @ 09:36 |Komentiraj | Komentari: 0
četvrtak, svibanj 14, 2009
U  Umagu se nalazi  na  pripremama  ženska kadetska reprezentacija  Hrvatske u rukometu . Ove kratki sastanak se vrši u sklopu priprema za predstojeće nastupe  državne reprezentacije.

Pozvane su slijedeće igračice:
1.Marina Razum
2.Andrea Čović
3.Antea Franjić
4.Monika Beljo
5.Ana Marija Peti
6.Kristina Pasarić
7.Marina Slišković
8.Lea Vukojević
9.Iva Tabar
10.Mila Toto
11.Josipa Sanader
12.Tea Jakara
13.Ivana Dragišić
14.Silvija Masnić
15.Ivana Kapitanović
16.Katarina Ježić
17.Marijeta Vidak

Stručno vodstvo sačinjava:
Izbornik:Neven Hrupec,prof.
Trener:Ivan Jerković,prof.
Trenerica  vratarica:Paula Glavaš
Kondicijski trener:Bojan Golub,prof.
Tehniko:Senad Imamović
Fizioterapeut:Bojan Strelec.

U toku ovih kratkih priprema reprezentativna selekcija odigrat će dvije  ogledne utakmice sa  ženskim momćadima  Burja(Škofije) i Izola(Izola) iz Slovenije.

preneseno sa www.hr-rukomet.hr
Ladinho @ 11:37 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, svibanj 6, 2009
U Kairu je održan ždrijeb za SP juniora koje će se održati od 6. do 19. kolovoza u Egiptu, ali bez naše reprezentacije.

Skupina A:
Njemačka, Egipat, Kuvajt, Argentina, Katar, Island.

Skupina B:
Francuska, Španjolska, Iran, Tunis, Brazil, Norveška.

Skupina C:
Švedska, Estonija, Slovačka, Nizozemska, Libanon, Grenland.

Skupina D:
Danska, Portugal, Češka, Alžir, Bjelorusija, Maroko.
Ladinho @ 08:01 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, travanj 29, 2009
U nedjelju će biti izvučene skupine za SP juniora koje će se održati, bez naše reprezentacije, u Egiptu od 6. do 19. kolovoza.

Nositelji su:
Danska, Njemačka, Francuska, Švedska.

2. jakosna skupina:
Španjolska, Egipat, Estonija, Portugal.

3. jakosna skupina:
Češka, Slovačka, Kuvajt, Iran.

4. jakosna skupina:
Argentina, Nizozemska, Bjelorusija, Brazil.

5. jakosna skupina:
Tunis, Island, Libanon, Katar, Maroko, Alžir, Norveška, Grenland.
Ladinho @ 11:18 |Komentiraj | Komentari: 0
Od 20. do 31. srpnja će se u Tunisu igrati SP za kadete, a naši mogu imati puno zadovoljstva nakon održanog ždrijeba jer je skupina D u koju smo izabrani nominalno najlakša za prolaz.

Skupina A:
Njemačka, Egipat, Katar, Norveška, Maroko.

Skupina B:
Švedska, Island, Brazil, Portoriko, Francuska.

Skupina C:
Danska, Kuvajt, Benin, Tunis, Iran.

Skupina D:
Argentina, Hrvatska, Libanon, Španjolska, Venezuela.
Ladinho @ 11:12 |Komentiraj | Komentari: 0
Od 19. do 24. srpnja u finskom Tampereu će se održati turnir pod nazivom European Youth Olimpic Festival na kojem će nastupiti naši kadeti 199. godišta.

Skupina A:
Hrvatska, Island, Finska i Norveška.

Skupina B:
Danska, Njemačka, Španjolska, Francuska.

Na tom turniru će se natjecati i kadetkinje, ali tu neće biti naše reprezentacije.

Skupina A:
Nizozemska, Srbija, Norveška, Danska.

Skupina B:
Rusija, Francuska, Slovačka, Finska.
Ladinho @ 11:04 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, travanj 13, 2009
Od 14. do 23. kolovoza će se u Mađarskoj održati EP za kadetkinje, a izravno su na turniru domaćini Mađarska te prvoplasirani sa prvenstva U-17 Francuska i Španjolska. Ovaj vikend se igralo 8 kvalifikacijskih skupina koje su dale još 13 reprezentacija za to natjecanje. To su redom: Slovenija, Slovačka, Danska, Poljska, Nizozemska, Austrija, Crna Gora, Srbija, Rusija, Rumunjska, Švedska, Njemačka, Norveška. Zamjene su: Makedonija, Hrvatska, Češka.

Hrvatska reprezentacija je prikazala solidnu igru, ali su Šveđanke ipak bile nadmoćnije i nesreća je da su se naše djevojke našle baš u skupini koja je imala tri ekipe pa je samo pobjednik skupine išao dalje tako da smo dobili status zamjene.

Skupina 8:
Hrvatska - Portugal 28:19
Švedska - Hrvatska 24:20
Švedska - Portugal 34:19

Tablica: 
Švedska 4, Hrvatska 2, Portugal 0.
Ladinho @ 12:37 |Komentiraj | Komentari: 0
Ovoga vikenda su se igrale kvalifikacije za SP juniora koje će se održati od 6. do 19. kolovoza u Egiptu. Europa tamo ima 12 mjesta, ato je ovoga vikenda u potpunosti popunjeno. Do sada su prve tri reprezentacije sa EP imale pravo nastupa, to su Danska, Njemačka i Francuska, a 8 kvalifikacijskih skupina je dalo još 9 momčadi. Kvalificirali su se: Nizozemska, Island, Švedska, Portugal, Španjolska, Slovenija, Estonija, Češka i Bjelorusija. Rezerve u slučaju otkaza neke od reprezentacija su: Norveška, Poljska i Švicarska.

Izbornik naše reprezentacije Slavko Goluža je bio u teškoj situaciji jer nije na raspolaganju imao stožerne igrače poput Duvnjaka, Štrleka, Pešića pa ni ne čudi to da su naši ostvarili samo jednu pobjedu i završili na trećem mjestu u skupini.

Skupina 1:
Hrvatska - Austrija 31:27
Švedska - Norveška 30:30
Švedska - Austrija 42:23
Norveška - Hrvatska 28:27
Švedska - Hrvatska 29:25
Norveška - Austrija 35:23

Tablica: 
Švedska 5, Norveška 5, Hrvatska 2, Austrija 0.

Ladinho @ 12:27 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, travanj 1, 2009
Izbornik Edo Šmit će obaviti kratke pripreme sa reprezentacijom mlađih kadetkinja od 13. do 16. 04. u Sinju. Pozvane su slijedeće igračice:
Stella Vištica (RK Vrgorac), Nikolina Strukar (RK Cerna), Ana Debelić (RK Liburnija), Ines Domijan (RK Koka), Marija Šutalo (RK Tvin), Kika Vrkljan (RK Lokomotiva), Stella Slivar (RK Podravka), Ena Konta (RK Orijent), Anja Bošnjaković (RK Ivanić), Ana Maraš (RK Vranjic), Matea Mikolčić (RK Tvin), Dejana Milosavljević (RK Orijent), Andrea Pevač (RK Podravka), Anamarija Gavrić (RK Tvin), Bella Lazanin (RK Liburnija), Matea Perkušić (RK Split), Antonela Kuzman (RK Tvin), Nikolina Tvorić (RK Podravka).

Pručuve:  
Glorija Arapović (RK Liburnija), Andrea Božić (RK Podravka), Monika Kožul (RK Liburnija), Josipa Mamić (RK Dugo Selo), Ella Bukvić (RK Zamet), Tena Mataija (RK Umag), Kristina Vuković (RK Karlovac), Petra Ivanišević (RŠD Bjelovar).
Ladinho @ 14:42 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
Od 14. do 18. 04. u Dugom Selu će se održati okupljanje kadetske reprezentacije na koje je Silvio Ivandija uputio poziv slijedećim igračima:
Filip Ivić (RK Zagreb CO), Ronald Zubac (RK Zrinjski), Dino Slavić (RK Zamet), Filip Štembal (RK Zagreb CO), Ivan Bačić (RK Karlovac), Marko Težak (RK Ivanec), Filip Ćelić (RK Zagreb CO), Matija Šukan (RK Dugo Selo), Mislav Nenadić (RK Kaštela), Dominik Smojver (RK Karlovac), Teo Ćorić (RK Poreč), Hrvoje Gudlin (RK Medveščak), David Miličević (RK Zagreb CO), Srećko Jerković (RK Metković 1963), Mirko Herceg (RK Izviđač), Ante Kaleb (RK Dugo Selo), Jurica Vidačak (RK Ivanec), Josip Perić (RK Izviđač), Luka Kovačević (RK Zamet), Jakov Vranković (RK EMC Split), Mario Vuglač (RK Zagreb CO). 

Pričuvni igrači: 
Mate Mamić (RK Dugo Selo), Luka Prezelj (RK Karlovac), Ivan Vučetić (RK Zamet), Bruno Kozina (RK Zamet), Luka Cindrić (RK Ogulin), Šime Ivić (RK Solin), Sandro Stojaković (RK Zagreb CO). 
Ladinho @ 14:30 |Komentiraj | Komentari: 0
Izbornik Vladimir Canjuga će od 07. do 10. 04. održati nekoliko treninga sa momčadi u svrhu kontrolnog okupljanja u Dugom Selu te dvije prijateljske utakmice sa Dubravom i Medveščakom. Pozvani su slijedeći igrači:
Pivac Josip (HC Naerbo),  Alen Grd (RK Ivančica), Ante Vukas (RK EMC Split), Karlo Oroz (RK Osijek), Matija Poljak (RK Zagreb CO), Lovro Šprem (RK Zagreb CO), Merhar Natko (RK Zadar), Raič Tomislav (RK Medveščak), Luka Sokolić (RK Dubrava), Ivan Belfinger (RK Dubrava), Velimir Krokar (RK Adriachem), Jerko Matulić (RK EMC Split), Stepančić Luka (RK Zagreb CO), Nikola Špelić (RK Dubrava), Brdar Slaven (RK Varteks Di Caprio), Dario Černeka (RK Zamet), Krešimir Kozina (RK Zamet), Lušić Oliver (RK Medveščak), Kušen Matija (RK Ivančica), Vegar Marin (RK Dubrovnik).
Ladinho @ 14:20 |Komentiraj | Komentari: 0
četvrtak, ožujak 26, 2009
V.d. izbornika ženske juniorske reprezentacije Nenad Rogulj je objavio popis reprezentativki za ovaj nastup. Kvalifikacije se igraju u Švedskoj, a protivnici su, uz domaćina, Portugalke, a samo pobjednik ide na EP.

POPIS IGRAČICA:
Marta ŽDERIĆ, Marija ZELJKO, Mateja ŠIMIČIĆ, Andrea ČOVIĆ, Ivana DRAGIŠIĆ, Nikolina GRMOJA, Iva PONGRAC, Lea VUKOJEVIĆ, Iva KOSANOVIĆ, Marta TOMAC, Anita POLJAK, Ana JAJČEVIĆ, Anamarija GUGIĆ, Helena JURIĆ, Marija MILIĆ, Ana RAJIĆ

Pričuvne igračice:
Kristijana ZEČEVIĆ, Smilja BUŠIĆ, Marija TUS, Nikolina VOJIĆ, Tea BUNIĆ, Tea JELUŠIĆ
Ladinho @ 09:31 |Komentiraj | Komentari: 0
utorak, ožujak 24, 2009
Početkom travnja održat će se kvalifikacijski turnir za SP koje se održava u Egiptu od 06. do 19. kolovoza. Uz domaćina na turniru, Norvešku, protivnici našim juniorima bit će Švedska i Austrija. Izbornik Slavko Goluža bit će tamo sa oslabljenom momčadi jer Duvnjak ostaje sa klubom, a Pešić, Štrlek, Tarrabochia i Karačić su ozlijeđeni.

Popis kandidata: 
Ante Granić (Metković), Mario Tomić (Medveščak), Mario Prskalo (Ljubuški), Tomislav Nuić (Ljubuški), Stipe Borovac (Dubrava), Luka Raković (Metković), Josip Crnić (Perutnina), Ivan Sever (Poreč), Marino Marić (Zrinski), Josip Ilić (Ljubuški), Josip Markotić (Našice), Vedran Huđ (Varteks), Goran Bogunović (Siscia), Dino Rački (Karlovac), Marko Matić (Ljubuški), Hrvoje Tojčić (Dubrava)

Rezerve: 
Mario Gagulić (Đakovo), Luka Sokolić (Dubrava), Mario Herman (Perutnina), Lovro Šprem (CO Zagreb), Luka Špelić (Dubrava), Miran Androš (Osijek)

Ladinho @ 15:54 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
Danas su izvučene i skupine za Europsko prvenstvo kadetkinja. Hrvatska će igrati u skupini B, a turnir će se igrati u Makedoniji od 25. lipnja do 5. srpnja. 

Skupina A:
Rusija, Danska, Češka, Rumunjska
Skupina B:
Hrvatska, Slovačka, Nizozemska, Švedska
Skupina C:
Francuska, Mađarska, Makedonija, Litva
Skupina D:
Španjolska, Norveška, Srbija, Njemačka

Ladinho @ 13:50 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
ponedjeljak, ožujak 9, 2009
Ovoga vikenda su se igrale kvalifikacije za EP kadetkinja koje će se održati od 25. lipnja do 05. srpnja u Makedoniji, a naša reprezentacija je uvjerljivo osigurala nastup na tom natjecanju.

Hrvatska - Italija 39:21
Hrvatska - Bjelorusija 46:27
Hrvatska - Nizozemska 29:21

Uz našu reprezentaciju kvalificiralo se još 14 ekipa, a to su redom Nizozemska, Rusija, Švedska, Španjolska, Rumunjska, Slovačka, Njemačka, Norveška, Srbija, Mađarska, Češka, Danska, Litva, Francuska te kao domaćin Makedonija.
Ladinho @ 10:06 |Komentiraj | Komentari: 0
utorak, veljača 24, 2009
Finale:
Podravka - Orijent 17:16
Utakmica za 3. mjesto:
Sesvete - Zamet 16:14
Utakmica za 5. mjesto:
Kaštela - Vranjic 8:9
Utakmica za 7. mjesto:
Lokomotiva - Dugo Selo 24:20
Utakmica za 9. mjesto:
Ogulin - Umag 17:16

Najbolji strijelac:
Kristina Pasarić (Lokomotiva) - 42 gola
Najbolja igračica:
Katarina Ježić (Orijent)
Najbolja vratarka:
Kristina Afrić (Orijent)
Najbolja sedmorka:
Kristina Afrić (Orijent), Ana Marija Peti (Podravka), Ena Konta (Orijent), Marija Milić (Sesvete), Iva Tabar (Orijent), Marijeta Vidak (Podravka), Katarina Ježić (Orijent).

Ladinho @ 09:47 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, siječanj 9, 2009
3. svjetsko prvenstvo za kadete će se održati od 20. do 31. srpnja ove godine, a 17. svjetsko prvenstvo za juniore od 06. do 19. kolovoza.
Ladinho @ 09:24 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, prosinac 12, 2008
Od 3. do 10. siječnja će se u Dugoj Resi obaviti kratke pripreme kadetske reprezentacije za igrače 1992. godišta. Izbornik Silvio Ivandija je pozvao slijedeće igrače:
F. Ivić, Mamić, Prezelj, Štembal, Bačić, Vučetić, Ćelić, Šukan, Vuglač, Smojever, Ćorić, Mišković, Miličević, Jerković, Erceg, A. Kaleb, Vidačak, Cindrić, Kovačević, Thoss, Nenadić.
Pričuve su: D. Kaleb, Taraba, Kozina, Š. Ivić, Gudlin, Vukić.
Ladinho @ 13:46 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
četvrtak, prosinac 4, 2008
Izbornik Neven Hrupec je odredio igračice koje su pozvane na pripreme od 15. do 20. prosinca u Vrbovcu, a u sklopu kojih će odigrati i turnir 19. i 20. prosinca u Dugom Selu.

Popis je slijedeći:
Kapitanović, Razum, Jukić - vratarke
Peti, Slišković - lijeva krila
Konta, Vukojević - desna krila
Čović, Ježić - pivoti
Beljo, Imamović, Krsnik, Malić, Milić, Pasarić, Tabar, Vidak - vanjske igračice

Jakara, Koren, Krstanović, Malić, Toto, Vučić - rezerve
Ladinho @ 10:03 |Komentiraj | Komentari: 0
utorak, listopad 21, 2008
Rezultati 1. kruga:
Nexe - Slavija 34:10 (18:7)
Požega - Davor 17:21 (9:9)
Slavija - Požega 18:29 (8:14)
Davor - Nexe 22:17 (11:9)
Nexe - Požega 19:18 (8:12)
Borovo - Đakovo 8:22 (3:12)
Vinkovci - Osijek 10:26 (4:13)
Đakovo - Vinkovci 20:35 (9:13)
Osijek - Borovo 33:3 (16:2)
Bjelovar - Petrijevci 23:9 (12:5)
Viro - Fenix 22:11 (11:4)
Fenix - Bjelovar 18:25 (9:12)
Petrijevci - Viro 7:17 (2:9)
Županja - Varteks 16:22 (8:12)
Cestorad - Pipo IPC 14:20 (7:12)
Varteks - Cestorad 26:26 (18:10)
Pipo IPC - Županja 28:10 (18:1)
Županja - Cestorad 12:23 (2:13)
Pipo IPC - Varteks 25:13 (12:4)
Nova Gradiška - Petrinja 12:36 (3:21)
Siscia - Moslavina 7:18 (4:8)
Petrinja - Siscia 27:18 (15:10)
Moslavina - Nova Gradiška 30:13 (15:5)
Ivanec - Prelog 29:25 (13:14)
Trnovec - San Sport 11:35 (2:15)
Prelog - Trnovec 38:13 (20:9)
San Sport - Ivanec 16:37 (4:20)
Ivanec - Trnovec 40:5 (21:4)
San Sport - Prelog 20:30 (10:16)
KTC - Brod 10:14 (6:6)
Slatina - Vrpolje 14:36 (4:20)
Vrpolje - KTC 30:20 (11:9)
Brod - Slatina 23:15 (13:5)
Ladinho @ 11:57 |Komentiraj | Komentari: 0
Rezultati 1. kruga:
Sesvete - ZG Dubrava 15:24 (8:12)
Pavleki - Dubrava 15:34 (6:21)
ZG Dubrava - Pavleki 30:10 (16:3)
Dubrava - Sesvete 32:9 (16:3)
Sesvete - Pavleki 14:30 (8:10)
Arena - Buzet 23:9 (10:3)
Mladi Rudar - Poreč 13:20 (7:8)
Poreč - Buzet 33:3 (15:1)
Poreč - Arena 15:14 (7:6)
Buzet - Mladi Rudar 10:19 (5:9)
Gorica - Matulji 31:19 (17:8)
Ivanić - Zamet 9:16 (2:6)
Gorica - Ivanić 20:26 (5:12)
Zamet - Gorica 23:29 (12:14)
Matulji - Ivanić 20:22 (14:10)
Dugo Selo - Medveščak 18:28 (8:16)
Rudar - Karlovac 22:18 (9:10)
Karlovac - Dugo Selo 26:16 (10:8)
Medveščak - Rudar 24:14 (9:6)
Pećine - Umag 32:14 (17:1)
Kozala - Crikvenica 23:21 (13:10)
Crikvenica - Umag 26:16 (16:10)
Crikvenica - Pećine 15:22 (8:12)
Umag - Kozala 20:24 (9:12)
Zagreb CO - Trnje 28:4 (13:0)
Maksimir Pastela - Maksimir 13:20 (8:7)
Zagreb CO - Maksimir Pastela 32:6 (17:0)
Maksimir - Zagreb CO 19:19 (9:12)
Trnje - Maksimir Pastela 15:15 (7:7)
Ladinho @ 11:39 |Komentiraj | Komentari: 0
Rezultati 1. Hrvatske mlađe kadetske lige (1994. i mlađi) - skupina jug:
Solin - Cetinka 18:23 (11:11)
Trogir - Kamičak 10:11 (2:8)
Cetinka - Trogir 24:14 (14:7)
Kamičak - Solin 14:22 (8:13)
Kamičak - Cetinka 11:20 (5:10)
Zadar - Hrv. dragovoljac 17:21 (7:9)
Olimpija - Krilnik 11:29 (4:13)
Krilnik - Zadar 25:24 (11:16)
Hrv. dragovoljac - Olimpija 26:13 (12:7)
Metković - Arbanasi 19:13 (13:5)
Jerkovac - Biograd 10:20 (4:9)
Metković - Jerkovac 12:15 (6:10)
Biograd - Metković 14:11 (11:6)
Arbanasi - Jerkovac 16:24 (8:13)
Ladinho @ 09:02 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, listopad 12, 2008
Viro - Bjelovar 27:18 (11:10)
Viro - Dugo Selo 21:29 (10:16)
Bjelovar - Zagreb CO 26:33 (10:19)
Dugo Selo - Bjelovar 32:22 (18:12)
Zagreb CO - Viro 32:25 (16:12)
Medveščak - Gorica 21:21 (12:7)
Rudar - Ivanec 25:26 (11:15)
Gorica - Rudar 20:21 (13:11)
Ivanec - Medveščak 35:31 (16:15)
Osije - Solin 22:26 (13:16)
Đakovo - Hrv. dragovoljac 24:20 (13:9)
Hrv. dragovoljac - Osijek 27:20 (13:9)
Solin - Đakovo 32:25 (14:12)
Adriachem - Zamet 18:18 (9:8)
EMC Split - Vrpolje 27:17 (13:6)
Vrpolje - Adriachem 19:28 (9:16)
Zamet - EMC Split 27:21 (14:10)


Odgođene utakmice 1. kruga: Karlovac - Ogulin, Osijek - Đakovo, Hrv. dragovoljac - Solin, Vrpolje - Zamet, EMC Split - Adriachem, Zagreb CO - Dugo Selo, Gorica - Ivanec, Rudar - Medveščak.
Ladinho @ 21:18 |Komentiraj | Komentari: 0
Počela je i 1. Hrvatska kadetska liga, a u Bjelovaru se igrao prvi krug gdje su nastupili domaćini, RK Bjelovar, Viro iz Virovitice, Dugo Selo i Zagreb CO.

U unaprijed odigranoj utakmici Viro je pobijedio Bjelovar sa 27:18 (11:10).

Viro - Dugo Selo 21:29 (10:16)
Viro: Mikolčić, Ponikvar, Balaš, Crljenić 1, Fent 1, Flaš 1, Grgurević 6, Iličić, Benko 3, Sabo 5, Smiljčić 4, Vrbančić, Predragović, Juhaz.
Trener: Željko Poljak.
Dugo Selo: Duvnjak, Taraba 2, Šukan 6, Gadža 3, Jurić 5, Kaleb 8, Dananić, Prebežić, Kovačević 1, Raos, Kljak 3, Dakić 1, Mišković.
Trener: Zvonko Kaleb.

U početku utakmice su igrači Dugog Sela ostvarili prednost od 6 pogodaka razlike koju su lakoćom održavali te povećavali kako je utakmica odmicala. Najveća prednost je bila čak + 10. Virovitičani nisu imali šanse premda su solidno odigrali Sabo i Grgurević, ali to je bilo premalo za iznimno raspoloženu vanjsku liniju Dugog Sela u kojoj je prednjačio izvrsni srednjak Ante Kaleb kojem su pripomogli solidni vratari Prebežić i Duvnjak te Šukan i Jurić.

Bjelovar - Zagreb CO 26:33 (10:19)
Bjelovar: Heršak, Jurić 1, Lalić 1, Nreca 2, Klokočki 10, Žganjar, Šantić 1, Matenda, Horvat 4, Nikolić 1, Đivić, Paripović 5, Blagojević, Špoljarić 1.
Trener: Miroslav Pribanić.
Zagreb CO: Ivić, Fudurić, Štembal 8, Kruljac 2, Marinković, Kljaić 1, Pinoza 5, Cvitanović, Schulhauser, Mokrović 3, Stojaković 8, Čelić 5, Šare, Dimić 1.
Trener: Vladimir Jelčić.

Mladi Zagrebaši su od samog početka imali utakmicu pod kontrolom te su povećavali svoju prednost iz minute u minutu. U drugom poluvremenu su se domaći malo oslobodili te mini serijom došli na 23:28, ali to je sve što su uspjeli učiniti. Kod domaćih najbolja krila Klokočki i Paripović, a kod gostiju sjajan pivot Stojaković uz Štembala, Pinozu i Čelića.

Dugo Selo - Bjelovar 32:22 (18:12)
Dugo Selo: Duvnjak, Taraba 3, Šukan 5, Gadža, Jurić 3, Kaleb 10, Dananić, Prebežić, Kovačević 2, Raos 2, Kljak 1, Dakić 2, Mišković 4.
Trener: Zvonko Kaleb.
Bjelovar: Heršak, Jurić, Lalić 3, Nreca 2, Klokočki 5, Žganjar, Šantić, Matenda, Horvat 3, Nikolić 4, Đivić, Paripović 1, Blagojević, Špoljarić 4.
Trener: Miroslav Pribanić.

Dugo Selo je još jednom pokazalo da su izvrsna momčad predvođena svojim najboljim igračem Antom Kalebom koji je i u ovoj utakmici bio fantastičan, a opet je imao veliku pomoć suigrača. Bjelovarčani su odigrali mlako u obrani i nemaštovito u napadu te nisu ni zaslužili više od časnog poraza.

Zagreb CO - Viro 32:25 (16:12)
Zagreb CO: Ivić, Fudurić, Štembal 3, Kruljac 2, Marinković 1, Kljaić 1, Pinoza 2, Cvitanović 1, Schulhauser, Mokrović 4, Stojaković 10, Čelić 8, Šare, Dimić.
Trener: Vladimir Jelčić.
Viro: Mikolčić, Tomković, Tibok 1, Crljenić 9, Fent, Flaš 1, Grgurević 3, Iličić 3, Benko 6, Sabo 2, Smiljčić, Vrbančić, Predragović, Juhaz.
Trener: Željko Poljak.

Sve do 20. minute se igralo gol za gol i tek nakon 11:11 Zagreb radi seriju od 4:0 te dolazi do osjetnije prednosti. U dugom poluvremenu su Zagrebaši još malo dodali gas te došli do uvjerljive pobjede. Opet je odličan bio pivot Stojaković, a njemu uz bok fantastični vratar Filip Ivić koji je svojim obranama zicera izluđivao Virovitičane. Kod poraženih su najbolji bili Crljenić i Benko.
Ladinho @ 16:21 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
ponedjeljak, kolovoz 18, 2008
Još jedno veliko natjecanje završilo je finalnom utakmicom Nijemaca i Danaca koji su tako pokazali da im trenutno nema premca u radu s mlađim kategorijama.
Naša reprezentacija je nakon tri velika poraza uspjela pokrenuti nešto i sa završne dvije pobjede su naši kadeti uspjeli uloviti 5. mjesto.

Za 15. mjesto: Slovačka - Finska 34:28 (17:14)
Za 13. mjesto: Češka - Rusija 42:27(23:14)
Za 11. mjesto: BIH - Mađarska 32:31 (15:14)
Za 9. mjesto: Slovenija - Srbija 28:25 (12:11)
Za 7. mjesto: Francuska - Norveška 37:32 (17:18)
Za 5. mjesto: Hrvatska - Španjolska 28:23 (13:13)
Za 3. mjesto: Švedska - Island 42:35 (25:16)
Finale: Njemačka - Danska 31:27 (14:14)
Ladinho @ 08:31 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, kolovoz 15, 2008
Polufinale (15.08.)
Island - Njemačka 28:33 (12:14)
Švedska - Danska (20:30 h)
Razigravanje od 5. do 8. mjesta (15.08.)
Francuska - Hrvatska 24:25 (15:12)
Španjolska - Norveška 34:25 (19:14)
Razigravanje od 9. do 12. mjesta (14.08.): 
Slovenija - Mađarska 34:25 (17:7)
BIH - Srbija 26:43 (11:18)
Razigravanje od 13. do 16. mjesta (14.08.)
Finska - Rusija 26:31 (14:17)
Slovačka - Češka 29:37 (13:17) 
Ladinho @ 12:47 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, kolovoz 13, 2008
Ogroman poraz i neočekivana katastrofa protiv Njemačke (-17) zasjenila je solidne igre u skupini i nakon ovoga smo doživjeli još jedan krah protiv Šveđana (-16). Ako ništa drugo, bar ćemo se usprkos ovom debaklu, boriti za poredak od 5. do 8. mjesta (za razliku od juniora). 

Nakon vrlo zanimljivih utakmica polufinale su izborili Danska, Island, Njemačka i Švedska.

Polufinalne skupine
Skupina 1
Danska - Norveška 30:26 (13:10)
Francuska - Island 25:35 (13:13)
Poredak: Island 4, Danska 4, Francuska 2, Norveška 2.

Skupina 2
Švedska - Hrvatska 40:24 (19:14)
Njemačka - Španjolska 24:23 (10:12)
Poredak: Švedska 5, Njemačka 5, Španjolska 2, Hrvatska 0.

Polufinale (15.08.): Island - Njemačka (18:00 h), Švedska - Danska (20:30 h)
Razigravanje od 5. do 8. mjesta (15.08.): Francuska - Hrvatska (13:00 h), Španjolska - Norveška (15:30 h)

Skupine razigravanja od 9. do 16. mjesta
Skupina 1

Češka - Slovenija 31:33 (17:17)
Finska - Srbija 25:41 (10:17)
Poredak: Slovenija 6, Srbija 4, Finska 2, Češka 0.

Skupina 2
BIH - Slovačka 41:29 (18:16)
Rusija - Mađarska 30:31 (14:18)
Poredak: BIH 4, Mađarska 4, Slovačka 2, Rusija 2.

Razigravanje od 9. do 12. mjesta (14.08.): Slovenija - Mađarska (18:00 h), BIH - Srbija (20:30 h)
Razigravanje od 13. do 16. mjesta (14.08.): Finska - Rusija (13:00 h), Slovačka - Češka (15:30 h) 
Ladinho @ 21:19 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, kolovoz 11, 2008
Naši kadeti su nakon početne dvije pobjede u jučerašnjoj utakmici pretrpjeli neugodan poraz od Španjolaca pa će u nastavku natjecanja biti nešto teže ostvariti plasman u polufinale. Za to će nam biti potrebne dobre igre i bodovi protiv Nijemaca i Šveđana oji su već izbacili Rusiju, a to je dokaz da su vrlo jaki.

Polufinalne skupine
Skupina 1

Danska - Francuska 38:29 (23:12)
Island - Norveška 33:34 (18:15)
Poredak: Danska 2, Francuska 2, Norveška 2, Island 2.

Skupina 2
Švedska - Španjolska 29:21 (16:8)
Njemačka - Hrvatska 38:21 (19:9)
Poredak: Njemačka 3, Švedska 3, Španjolska 2, Hrvatska 0.


Nezadovoljstvo izbornika Vladimira
Canjuge igrom protiv Španjolske

Skupine razigravanja od 9. do 16. mjesta
Skupina 1
Češka - Srbija 30:34 (16:19)
Finska - Slovenija 31:43 (9:22)
Poredak: Slovenija 4, Srbija 2, Finska 2, Češka 0.

Skupina 2
BIH - Mađarska 39:32 (18:16)
Rusija - Slovačka 30:34 (15:16)
Poredak: Slovačka 2, Rusija 2, BIH 2, Mađarska 2.
Ladinho @ 20:24 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
nedjelja, kolovoz 10, 2008
Skupina A
Slovenija - Srbija 36:20 (17:11)
Francuska - Norveška 32:25 (17:10)
Tablica:
Francuska 4, Norveška 3, Srbija 3, Slovenija 2.

Skupina B
Češka - Finska 27:28 (17:16)
Danska - Island 30:33(14:17)
Tablica:
Island 6, Danska 4, Finska 2, Češka 0.

Skupina C
Hrvatska - Španjolska 21:26 (9:15)
Mađarska - Slovačka 31:27 (12:15)
Tablica:
Španjolska 6, Hrvatska 4, Mađarska 2, Slovačka 0.

Skupina D
Švedska - BIH 37:23 (16:9)
Njemačka - Rusija 36:22 (18:9)
Tablica:
Njemačka 5, Švedska 5, Rusija 2, BIH 0.
Ladinho @ 13:57 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, kolovoz 9, 2008
Skupina A
Norveška - Slovenija 25:24 (15:11)
Francuska - Srbija 31:32 (14:15)

Skupina B
Češka - Island 38:39 (19:18)
Finska - Danska 19:42 (10:23)

Skupina C
Slovačka - Hrvatska 26:41 (9:21)
Mađarska - Španjolska 29:32 (14:15)

Skupina D
Rusija - Švedska 26:34 (13:18)
Njemačka - BIH 37:19 (19:8)


Detalj sa utakmice Hrv-Slo
Ladinho @ 19:57 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, kolovoz 8, 2008
Skupina A:
Slovenija - Francuska 23:26 (10:10), suci: Lopez-Zabalza (Španjolska).
Kod Slovenaca najbolji vratar Lesjak sa 16 obrana te Medved sa 7 golova, a kod Francuza vratar Pardin sa 22 obrane te Joli sa 10 golova.

Srbija - Norveška 27:27 (17:12), suci: Heinla - Sitsi (Estonija).
Kod Srbije najbolji Beočanin sa 10 golova, a kod Norvežana Toennesen sa 6 golova.

Skupina B:
Danska - Češka 35:31 (15:17), suci: Covalciuc - Covalciuc (Moldavija).

Island - Finska 34:24 (18:12), suci: Volodkov - Zotin (Rusija).

Skupina C:

Hrvatska - Mađarska 26:22 (17:9), suci: Wyss - Zowa (Švicarska).
Hrvatska:
Marić 3, Sokolić 2, Oroz 4, Belfinger 3, Obrvan, Huđ 6, Markotić 4, Šijak 1, Vukas 20 obrana, Kozina 1, Černeka 1, Grd, Šprem 1, Špelić.
Mađarska: Vitaris 2 obrane, Morva 2, Ivancsik 3, Kanyo 1, Kovacs 5, Kupi 4, Ancsin 3, Panczel 1, Barnyak, Darvay, Szekely 17 obrana, Benmiloud 3, Kiraly, Nemeth.
Sedmerci: Hrvatska 5(2); Mađarska 1(1).
Isključenja: Hrvatska 8 minuta; Mađarska 20 minuta.

Španjolska - Slovačka 34:20 (16:9), suci: Bogdanovs - Cernavskis (Latvija).
Kod Španjolaca najbolji vratar Perez de Vargas sa 24 obrane i Quintana sa 7 golova, a kod Slovaka Vallo sa 3 pogotka i Zernovič sa 15 obrana.

Skupina D:
Njemačka - Švedska 27:27 (12:13), suci: Opava - Valek (Češka).

Rusija - BIH 33:27 (14:15), suci: Di Domenico - Fornasier (Italija).
Ladinho @ 22:02 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
četvrtak, kolovoz 7, 2008
Sutra u Brnu, Češka, počinje Europsko prvenstvo za kadete, a utakmice će se igrati od 08. do 17. kolovoza 2008.

Skupina A:
Slovenija, Srbija, Francuska, Norveška.

Skupina B:
Danska, Island, Češka, Finska.

Skupina C:
HRVATSKA, Španjolska, Mađarska, Slovačka.

Skupina D:
Švedska, BiH, Njemačka, Rusija.

Od 08. do 10.08. igraju se utakmice po skupinama, 11.08. je dan odmora. 12. i 13. se igraju četvrtfinalne skupine (prve dvije momčadi iz svake od navedenih skupina), te skupine za poredak od 9. do 16. mjesta. 14. i 15. 08. su na rasporedu razigravanja te polufinala. 16.08. utakmice za 15., 13., 11. i 9. mjesto. 17.08.-završnog dana igraju se utakmice za 7., 5., 3. te veliko finale.

Hrvatska reprezentacija se pripremala u Čakovcu pod vodstvom izbornika Vladimira Canjuge po čijem sudu du pripreme odrađene iznimno kvalitetno i s pravom se možemo nadati dobrom plasmanu. Nakon što su juniori razočarali, vrijeme je za kadete da ostvare što bolji plasman. Tijekom pripremnog razdoblja su odigrane i 3 utakmice u kojima su izborene 2 pobjede (Varteks Di Caprio 26:24 i Slovenija 26:24) te jedan častan poraz (Pipo IPC 23:29) u prvoj od tih pripremnih utakmica. 

Našu reprezentaciju će u Brnu predstavljati: 
Grd (Ivančica Ivanec), Peribonio (Njemačka), Vukas (Koteks Split) - vratari
Oroz (Livada Brod), Poljak (Zagreb CO), Šprem (Zagreb CO) - lijeva krila
Černeka (Zamet), Šijak (Zagreb CO) - desna krila
Kozina (Zamet), Marić (Zrinjski Mostar) - kružni napadači
Huđ (Ivančica Ivanec), Špelić (Zagreb CO) - lijevi vanjski
Obvan (Metković), Sokolić (Zagreb CO) - srednji vanjski
Belfinger (Zagreb CO), Markotić (Nexe) - desni vanjski
Ladinho @ 18:08 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, kolovoz 4, 2008
Još jedno veliko priznanje za naše juniorke je izbor Sandre Bošnjak u najbolju sedmorku turnira s obzirom na ogromnu konkurenciju. 

Najbolja igračica: Hana Gwon (Južna Koreja)
Najbolji strijelac: Camilla Dalby (Danska)
Najbolja sedmorka:
Sandra Toft (Danska) - vratarka
Elisabeth Garcia-Almendaris (Njemačka) - lijevo krilo
Nadia Nadgornaja (Njemačka) - lijevi vanjski
Hana Gwon (Južna Koreja) - srednji vanjski
Camilla Dalby (Danska) - desni vanjski
Karmen Martin (Španjolska) - desno krilo
Sandra Bošnjak (Hrvatska) - pivot


Ladinho @ 13:43 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
nedjelja, kolovoz 3, 2008
Najbolje juniorske selekcije vijeta završile su danas Juniorsko svjetsko prvenstvo u Makedoniji, a naslov je pripao reprezentaciji Njemačke. Kao što se i pretpostavljalo dominirale su europske selekcije među koje se ubacila jedino Južna Koreja sa svojom brončanom medaljom.
Što se tiče cijelog prvenstva i naših predstavnika, moramo biti i više nego zadovoljni jer smo ovdje imali sudački par Gubica-Milošević koji je izvrsno odradio svoj posao, a reprezentativke su napravile ogroman rezultat. Kao što sam već pisao, curama je malo nedostajalo da se domognu polufinala, ali i krajnje 6. mjesto je veliki podstrek za sve ženske selekcije bilo kojeg uzrasta, a to nam je najviše trebalo jer je vrijeme da približimo ženski rukomet razinama muškog. 

U finalu, pred 2500 gledatelja, su se sastale reprezentacije Njemačke i Danske, a blagi favorit su bile Dankinje koje su i povele 9:3 na početku. Njemice se nisu predavale nego su serijom 6:0 došle do egala kojim se igralo do kraja uz malu prednost jedne pa druge ekipe. Svi osvajači medalja su svojom snagom i izvedbama zaslužile te medalje, a natjecanje nikad nije bilo izjednačenije.

Finale
Njemačka - Danska 23:22 (13:13)
Njemačka:
Monz (2 obrane), Herrmann (18 obrana), Zapf, Nadgornaja (4 gola/9 pokušaja), Muller (7/20), Mietzner (2/3), Fischer, Schulz, Eickhoff (3/5), Wenzl, Almendaris (3/3), Gubernatis (0/3), Neidzinavicius (1/3), Urbannek (3/4). 
Danska:
Toft (11 obrana), Myrup (2 obrane), Boesen, Moller (1 gol/6 pokušaja), Andersen (2/5), Augustesen (3/6), Thorsgard (6/7), Nyegaard, Rasmusen, Dalby(5/18), Kelsa, Kristiansen (4/10), Ostergaard (0/3), Balle (1/2).
Sedmerci: Njemačka 2(2), Danska -.
Isključenja: Njemačka 2 minute, Danska 2 minute.
Suci: Andersen - Sodal (Norveška).

Konačan poredak:
1. Njemačka, 2. Danska, 3. Južna Koreja, 4. Španjolska, 5. Mađarska, 6. Hrvatska, 7. Francuska, 8. Crna Gora, 9. Brazil, 10. Rumunjska, 11. Angola, 12. Argentina, 13. Island, 14. Japan, 15. Slovenija, 16. Alžir, 17. Tajvan, 18. Makedonija, 19. Kazahstan, 20. Australija.
Ladinho @ 22:07 |Komentiraj | Komentari: 0
Nakon mnoštva zanimljivih utakmica završeno je prvenstvo Europe za juniore na kojem su slavili Danci (kao i u seniorskoj konkurenciji). Danska reprezentacija je zasluženo osvojila naslov jer su bili najkonstantniji izgubivši samo jednu, i to nevažnu, utakmicu protiv Nijemaca u skupini. Ovo zlato je još jedna potvrda izvrsnog dugogodišnjeg rada sa mlađim kategorijama u Danskoj. Srebrni su Nijemci koji su izgubili prvu utakmicu na natjecanju protiv nas te ovu posljednju, najvažniju. U ovom uzrastu imaju već godinama odlične rezultate i ni na koji način nisu iznenadili ovom srebrnom medaljom. Francuzi su osvojili broncu nakon vrlo dobro odigranog turnira (jedine crne mrlj su remi sa Španjolcima te polufinalni poraz protiv Danaca) premda nisu bili u krugu najužih favorita, a da je bilo malo sreće mogli su i koju stepenicu više. Najnezahvalnije 4. mjesto te tzv. "drvenu medalju" su osvojili Šveđani koji su izvrsno otvorili natjecanje sa 4 uzastopne pobjede da bi tada potonuli te izgubili dva puta od Francuza te u polufinalu protiv Nijemaca.
Od ostalih reprezentacija kao ugodna iznenađenja bih izdvojio Portugalce i Čehe, te nekoliko dobrih predstava estonskih rukometaša.
Naši juniori su potonuli na najnižu granu, a došli su kao veliki favoriti (pa čak i pobijedili Nijemce u premijeri) da bi poslije redali poraz za porazom uz malo htijenja u igri što ovim mladićima nikako ne služi na čast. Izostanak Duvnjaka i ozljeda Štrleka je oslabila ovu momčad, ali to se ne može prihvatiti kao razlog nego se mora obaviti detaljna analiza nakon koje će se vidjeti kako dalje.

Konačan poredak:
1. Danska, 2. Njemačka, 3. Francuska, 4. Švedska, 5. Španjolska, 6. Rumunjska, 7. Portugal, 8. Češka, 9. Rusija, 10. Mađarska, 11. Srbija, 12. Poljska, 13. Slovenija, 14. Estonija, 15. Slovačka, 16. Hrvatska.
Ladinho @ 17:43 |Komentiraj | Komentari: 0
Svjetski prvaci u ovom uzrastu, Nijemci, su na velikom ispitu u ovoj utakmici protiv Danske. Obje ekipe su osigurale nastup na SP, a veliki dvoboj će biti i u utakmici za 3. mjesto koje će, ako se promijene odluke IHF-a, uz medalju donijeti također nastup u Tunisu. U međusobnim dvobojima na ovom natjecanju Nijemci su bili bolji od Danaca 34:26, a Francuzi od Šveđana 29:27, no ti rezultati se zaboravljaju jer su ovi susreti za medalje jedini važni. Našoj reprezentaciji koja je zauzela posljednje mjesto jedina satisfakcija može biti da su pobijedili Nijemce što nikome drugome do ovog finala nije uspjelo.

Nedjelja 03.08.
Utakmica za 3. mjesto: Francuska - Švedska 32:30 (17:14)
Finale : Danska - Njemačka 26:21 (13:11)
Ladinho @ 11:06 |Komentiraj | Komentari: 0
Još uvjek pod dojmom velikog rezultata naše selekcije (ali i žala zbog nes(p)retno izgubljene prilike za sudjelovanjem u polufinalu) najavljujem završne susrete u kojima će se tražiti bolji plasman i medalje. Kao prvo, mišljenja sam da naše reprezentativke mogu ostvariti još jedan pozitivan rezultat i osvojiti fantastično 5. mjesto. Što se tiče borbe za broncu, susrest će se 2 ekipe koje su već igrale međusobno, a Španjolke su bile bolje 28:23, ali to je bio susret koji je Španjolkama donosio polufinale dok Korejankama to nije ništa značilo. U finalu su moje favoritkinje Dankinje (već su pobijedile 25:24 Njemačku), ali bit će to krajnje neizvjesna utakmica vrijedna finala ovako velikog natjecanja.

Nedjelja 03.08.
Utakmica za 11. mjesto: Argentina - Angola 24:29 (13:13)
Utakmica za 9. mjesto: Rumunjska - Brazil 31;33 (12:16)
Utakmica za 7. mjesto: Francuska - Crna Gora 42:35 (17:14)
Utakmica za 5. mjesto: Hrvatska - Mađarska 24:28 (15:12)
Utakmica za 3. mjesto: Južna Koreja - Španjolska 29:22 (14:8)
Finale: Danska - Njemačka 22:23 (13:13)
Ladinho @ 11:05 |Komentiraj | Komentari: 0
Arhiva
« » srp 2014
  • p
  • u
  • s
  • č
  • p
  • s
  • n
  •  
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
Brojač posjeta
182791
Shoutbox
27.7.2014. 0:39 :: De Nature Sebagai Obat Sipilis Raja Singa
De Nature Sebagai Obat Sipilis Raja Singa
27.7.2014. 0:40 :: De Nature Sebagai Obat Sipilis
De Nature Sebagai Obat Sipilis
27.7.2014. 0:42 :: Obat Penyakit Sipilis Atau Raja Singa
Obat Penyakit Sipilis Atau Raja Singa
27.7.2014. 0:42 :: Obat Penyakit Sipilis Ampuh
Obat Penyakit Sipilis Ampuh
27.7.2014. 0:42 :: Obat Penyakit Sipilis Herbal
Obat Penyakit Sipilis Herbal
27.7.2014. 0:42 :: Obat Penyakit Sipilis Tradisional
Obat Penyakit Sipilis Tradisional
27.7.2014. 0:42 :: De Nature Indonesia Obat Sipilis
De Nature Indonesia Obat Sipilis
27.7.2014. 0:43 :: Obat Menyembuhkan Penyakit Sipilis
Obat Menyembuhkan Penyakit Sipilis
27.7.2014. 5:53 :: Obat Kutil Kelamin Pria
Obat Kutil Kelamin Pria
27.7.2014. 7:48 :: Penyakit Herpes Kelamin Menular
Penyakit Herpes Kelamin Menular
27.7.2014. 7:48 :: Obat Kelamin Herpes Ampuh
Obat Kelamin Herpes Ampuh
27.7.2014. 7:49 :: Obat Kelamin Herpes De Nature
Obat Kelamin Herpes De Nature
27.7.2014. 9:21 :: Cara Mengobati Herpes Kelamin
Cara Mengobati Herpes Kelamin
27.7.2014. 9:21 :: Penyakit Kulit Herpes
Penyakit Kulit Herpes
27.7.2014. 9:21 :: Mengobati Herpes Kelamin
Mengobati Herpes Kelamin
27.7.2014. 9:22 :: Pengobatan Herpes Kelamin
Pengobatan Herpes Kelamin
27.7.2014. 9:22 :: Cara Menyembuhkan Herpes Kelamin
Cara Menyembuhkan Herpes Kelamin
27.7.2014. 20:54 :: Obat Kutil Di Kemaluan Wanita
Obat Kutil Di Kemaluan Wanita
27.7.2014. 20:54 :: Obat Kutil Di Kelamin
Obat Kutil Di Kelamin
27.7.2014. 20:54 :: Obat Kutil Di Batang Kemaluan
Obat Kutil Di Batang Kemaluan
27.7.2014. 20:54 :: Obat Salep Kutil Kelamin
Obat Salep Kutil Kelamin
27.7.2014. 20:56 :: Cara menghilangkan kutil Kelamin
Cara menghilangkan kutil Kelamin
27.7.2014. 20:56 :: Cara Mengobati Kutil Kelamin
Cara Mengobati Kutil Kelamin
27.7.2014. 20:56 :: Obat Kutil Kelamin Tradisional
Obat Kutil Kelamin Tradisional
27.7.2014. 20:57 :: Cara Mengobati Kutil Di Bibir Vagina
Cara Mengobati Kutil Di Bibir Vagina
29.7.2014. 4:10 :: Sejarah Bumi
Sejarah Bumi
29.7.2014. 4:10 :: Atmosfer
Atmosfer
29.7.2014. 4:10 :: Litosfer
Litosfer
29.7.2014. 4:10 :: Hidrosfer
Hidrosfer
29.7.2014. 4:10 :: Pedosfer
Pedosfer
Index.hr
Nema zapisa.